حسین فروتن‌راد، مدیرعامل شرکت رایان نظم از آمادگی این شرکت برای جایگزینی سامانه‌های توازن تحت ویندوز با نسل جدید (تحت وب) این محصول با نام تجاری RN TAVAZON ERP خبر داد.

       ایشان در جلسه با مدیران ارشد اجرایی شرکت از کلیه همکاران در بخشهای مختلف شرکت که در به ثمر نشستن نسل چهارم نرم‌افزارهای تولیدی شرکت  رایان‌نظم نقش داشته‌اند و با تلاش همه‌جانبه و خستگی ناپذیر و تحمل همه مشکلات و فراز نشیب‌ها و با سعه صدر و از خود گذشتگی و با استفاده از تجارب گذشته  و به‌کارگیری دانش و تکنولوژی روز پس از چند سال تحقیق و توسعه، باعث تولید یکی از قوی‌ترین نرم‌افزارها شدند، تشکر و قدردانی نمودند.

سرفصل‌های اصلی مطالب ایشان برای استحضار مشتریان عزیز و سایر مخاطبان به شرح ذیل بود:

  • اهداف و استراتژی شرکت از تولید نسل چهارم نرم‌افزارها
  • تکنولوژی، قابلیت‌ها و ابزارهای تولید شده و بکار گرفته شده در تولید نسل چهارم جهت رسیدن به اهداف مدنظر
  • برنامه و راهکارهای پیشنهادی جهت استقرار سامانه‌ها برای مشتریان و یا جایگزینی با سامانه‌های قبلی مورداستفاده تولیدی شرکت

۱- اهداف و استراتژی شرکت از تولید نسل چهارم نرم‌افزارها

هدف شرکت از تولید نرم‌افزارهای نسل چهارم (نسل دوم نرم‌افزارهای تحت وب) را می‌توان تحت عناوین ذیل به‌صورت خلاصه بیان نمود:

الف – تولید زیرساخت و پلت فرم جامع، با تکنولوژی روز جهت مهاجرت از نرم‌افزارهای قبل به نسل جدید نرم‌افزار تحت وب:

       لازم بود بعد از به‌کارگیری نزدیک به دو دهه نرم‌افزارهای قبلی که گهگاه از تکنولوژی‌های مختلفی هم بهره‌مند بودند در جهت یکنواختی و یکپارچگی سامانه‌های ERP  وHR  و همچنین سایر نرم‌افزارهای سازمانی از جمله اتوماسیون اداری و.. نسبت به طراحی و تولید بستر و زیرساخت مناسب جهت مهاجرت آن اقدامی اساسی صورت گیرد تا ضمن تولید سامانه‌ها بر این بستر امکانی برای توسعه سایر سامانه‌ها و نیازها نیز فراهم باشد.

ب – به‌کارگیری و استفاده از نرم‌افزار مدیریت فرایندهای کسب‌وکار و تولید محصولات با رویکرد مدیریت فرایندهای سازمانی

قطعاً یکی از نیازهای اساسی و روز سازمان، هوشمندی سامانه‌ها و کنترل و بهبود فرایندهای سازمانی و انجام تمامی امور در حد امکان از طریق به‌کارگیری ابزارها و تکنولوژی‌های تولید، مدیریت و گردش اطلاعات به‌صورت هوشمند و سامانه‌ای است؛ لذا علاوه بر نیاز به استفاده از تکنولوژی روز وب، نیازمند استفاده از ابزارها و به‌کارگیری مدیریت فرایندهای کسب‌وکار در هسته سامانه و انجام همه امور کاربران از طریق یک کارتابل واحد ضروری تشخیص داده شد.

ج – تولید سایر سامانه‌های فرعی و اختصاصی سازمان‌ها  و یا مهاجرت نرم‌افزارهای متفرقه و یکپارچه نمودن آنها و همچنین تولید سامانه‌های مستقل موردنیاز سازمان‌ها

      باتوجه‌به نیاز سازمان‌ها و شرکت‌ها به تولید و استفاده از زیر سامانه‌های اختصاصی متنوع و امکان تولید سریع چنین سامانه‌هایی توسط شرکت به‌صورت یکپارچه در کنار سایر سامانه‌ها  و یا امکان تولید تمامی یا بخشی از سامانه‌های موردنیاز توسط کارشناسان مشتری و دسترسی به سورس کد و امکان تغییرات لازم در آن بدون نیاز به حضور شرکت به‌منظور برطرف نمودن نگرانی سازمان از به‌کارگیری سامانه‌های متفرقه و تکمیل تمام نیازمندی‌های مربوط از ضروریات نسل چهارم نرم‌افزار به نظر می‌رسید.

د- ایجاد یکپارچگی و تبادل اطلاعات با سایر سامانه‌های اختصاصی داخل سازمان و یا سامانه‌های خارج از سازمان جهت تبادل و دریافت و ارسال اطلاعات به‌صورت آنلاین

امروزه داده‌ها توسط سازمان‌های مختلفی تولید، پردازش و نگهداری شده که جز وظایف ذاتی آن سازمان است و  استفاده و تبادل داده بین مراکز نگهداری آن و استفاده و به‌کارگیری و صحت‌سنجی آن جزو ضروریات انکارناپذیر  است مفاهیمی از جمله “دولت هوشمند” و … از این مسئله نشئت‌گرفته است نگهداری داده‌ها در یک سازمان بدون امکان استفاده در سایر سازمان‌ها و یا سطوح سازمانی دهه‌هاست منسوخ گردیده است لذا نیاز به تکنولوژی و  زیر ساختی که بتواند باعث یکپارچگی داده در داخل سازمان و هم تعامل با سازمان‌های بیرونی گردد یکی از ضروریات نسل چهارم نرم‌افزار تولیدی است.

   ه – به‌کارگیری، استفاده کاربردی و تحلیلی از طریق ابزار‌های هوش تجاری (BI) برای جمع‌آوری، یکپارچه‌سازی، تحلیل و تولید انواع داشبورد

سامانه‌های مورداستفاده در سازمان‌ها و شرکت‌ها هر لحظه در حال تولید و استفاده از داده‌های فراوانی هستند که در صورت استفاده و تحلیل مناسب، راهگشا و راهنمایی ارزنده جهت کنترل، اداره و برنامه‌ریزی برای اهداف سازمانی خواهند داد درواقع امروزه داده‌ها با جزئیات فراوان هر روز در سازمان تولید و انباشته می‌شود در صورت استفاده و تحلیل مناسب گران‌بهاترین دارایی هر سازمان محسوب می‌شود؛ لذا نرم‌افزارهای نسل چهارم نیاز به ابزار قدرتمند و به‌روز جهت رسیدن به این هدف در زیرساخت خود برای استفاده گسترده از داده‌های داخل سامانه و خارج از آن را مرتفع می‌نماید.

۲ – تکنولوژی، قابلیت ها وابزارهای تولید شده وبکارگرفته شده در تولید نسل چهارم جهت رسیدن به اهداف مد نظر:

   برای تولید نسل چهارم نرم‌افزارهای رایان‌نظم جهت رسیدن به اهداف مدنظر از تکنولوژی و ابزارهای ذیل استفاده شده است:

الف – زیر ساخت نسل چهارم نرم‌افزارهای رایان نظم RN PLATFORM و تکنولوژی‌های مورد استفاده:

     زیرساخت نسل چهارم نرم‌افزارهای رایان‌نظم باتوجه‌به نیازها و اهداف مدنظر با قابلیت‌های بسیار از جمله امکان استفاده برای هلدینگ‌ها و سازمان‌های دارای زیرمجموعه‌های زیاد مستقل و یا وابسته با امکان کنترل و یکپارچگی اطلاعات در کل ساختار هلدینگ و سازمان و امکان تجمیع و یکپارچگی داده‌ها و همچنین بسیاری از نیازهای اولیه در سامانه‌هایی که قرار است به سازمان‌های بزرگ سرویس ارائه نمایند از تعریف و دسترسی کاربران گرفته تا کارتابل، چارت تشکیلاتی و… و ابزارها و ماژول‌های پیش‌بینی‌شده جهت استفاده در تولید و توسعه هرگونه نرم‌افزار سازمانی را بر این بستر فراهم نموده است. همچنین امکان استفاده از سامانه به‌صورت متمرکز و ابری برای هلدینگ‌ها و سازمان‌هایی که دارای پراکندگی زیاد و تنوع فعالیت هستند و همین‌طور امکان سرویس‌دهی به شرکت‌های بخش خصوصی به‌صورت ابری و به‌صورت گسترده فراهم شده است.

 در تولید زیرساخت نسل چهارم از تکنولوژی‌های روز به شرح ذیل استفاده شده است:
  • برای توسعه رابط کاربری از Angualr  استفاده شده است.
  • برای توسعه Bakend از JAVA  و موتور گردش‌کار قدرتمند نرم‌افزار RN BPMS بهره‌برده شده است.
  • پایگاه‌داده از SQL SERVER  بهره گرفته شده است.
  • استفاده از معماری SOA  جهت دسترسی آسان به تمام سرویس‌ها
  • امکان برقراری ارتباط با انواع سامانه‌ها با هر تکنولوژی در فرایندها
  • امکان توسعه و شخصی‌سازی سامانه با هر سطح پیچیدگی باتوجه‌به نیاز مشتریان و باتوجه‌به وجود خط تولید نرم‌افزار (RN SPL)

ب – تولید و استفاده از نرم‌افزار مدیریت فرایندهای کسب‌وکار RN BPMS در زیرساخت:

    به‌منظور امکان مدیریت فرایندهای کسب‌وکار سازمانی و همچنین مدیریت و هوشمندسازی فرایندها و به‌کارگیری دانش BPM  و انجام وظایف و امور کاربران از طریق اختصاص کارتابل به کلیه کاربران نرم‌افزار قدرتمند RN BPMS  تولید و با اخذ تأیید فنی نرم‌افزار از وزارت فن آوری اطلاعات و تأییدیه‌های لازم در زیر ساخت به‌صورت یکپارچه مورداستفاده قرار گرفته است. این ابزار امکان استفاده هوشمند از فرایندهای کسب کار سازمان، در حوزه ERP ، HR  و پیاده‌سازی و بهبود سایر فرایندهای سازمان را ممکن می‌نماید. همچنین امکان استفاده از این نرم‌افزار به‌صورت مستقل و یا همراه با سامانه‌های ERP ، HR  و سایر نرم‌افزارها فراهم گردیده  و به‌عنوان محصولی قابل ‌رقابت با سایر نرم‌افزارهای خارجی و داخلی است.

ج – تولید و استفاده از نرم‌افزار خط تولید نرم‌افزار RN SPL در زیرساخت:

 باهدف تولید سریع فرم‌ها جهت توسعه سامانه‌های ERP ، HR و همچنین امکان تولید فرم‌های موردنیاز به‌منظور استقرار سامانه  فرایندهای سازمان و امکان تولید سریع فرم‌ها برای سامانه‌های اختصاصی و خاص‌منظوره نرم‌افزار خط تولید نرم‌افزار (RN SPL) طراحی و تولید و جزء امکانات زیرساخت قرار گرفته است. استفاده از ابزارها و استاندارهای از پیش‌تولید شده و همچنین کامپوننت‌ها و قابلیت‌های آماده امکان تولید فرم‌های اطلاعاتی پیچیده را با حداقل دانش برنامه‌نویسی برای توسعه‌دهندگان فراهم نموده است. علاوه بر این امکان دسترسی و توسعه سامانه توسط سازمان و نگهداری سورس‌کدها در محل سازمان استفاده‌کننده از دیگر قابلیت‌های منحصربه‌فرد این نرم‌افزار است. تولید فرم‌های داده‌محور و فرم‌های فرایندی به‌صورت هم‌زمان  و با حداقل تولید کد توسط توسعه‌دهنده و ازطرفی دسترسی به کدهای تولید شده توسط سامانه به‌منظور انجام تغییرات موردنیاز کاربر از قابلیت‌های این نرم‌افزار است.

نرم‌افزار RN SPL  علاوه بر دریافت تأییدیه فنی نرم‌افزار و ثبت مالکیت توانسته است گواهی دانش‌بنیان نیز دریافت نماید.

د- تولید و استفاده از نرم‌افزار قدرتمند هوش تجاری RN BI در زیرساخت:

به‌منظور امکان تولید و طراحی هرگونه داشبورد و گزارش تحلیلی و استفاده از داده‌ها به‌منظور تجزیه، تحلیل، کنترل، نظارت و مدیریت آن، نرم‌افزار RN BI  به‌عنوان یک ابزار قوی برای این موضوع تولید و ضمن دریافت گواهی فنی تأیید نرم‌افزار در زیرساخت نسل چهارم نرم‌افزارهای شرکت قرار گرفته است. بدیهی است استفاده از این نرم‌افزار به‌صورت یکپارچه با سایر قابلیت‌های در نظر گرفته شده، مشتری را از استفاده از هرگونه نرم‌افزار جانبی و دیگری بی‌نیاز می‌سازد.

۳ – برنامه و راهکار پیشنهادی جهت جایگزینی، ارتقاء و استقرار نسل چهارم نرم‌افزارهای تحت وب  با نرم‌افزارهای قبلی تولیدی شرکت:

      باتوجه‌به اینکه در طی ۳ سال گذشته از بخشهای مختلف نرم‌افزار نسل چهارم از جمله زیرساخت و سامانه‌های منابع انسانی و سامانه‌های مالی و همچنین RN BPMS،  RN SPLو RN BI  در تولید چندین پروژه بزرگ ملی استفاده شده است و با توجه به انجام تست‌ها و تکمیل بسیاری از قابلیت‌ها، پیشنهاد شرکت به مشتریان محترم برای جایگزینی آن با سامانه‌های قبلی از ابتدای سال ۱۴۰۳ می‌باشد و امیدواریم طی سه سال ارتقاء کلیه نرم افزارها و مشتریان مطابق با آمادگی و درخواست آنان صورت پذیرد. شرکت رایان‌نظم به منظور قدردانی از مشتریان همراه در استفاده از نسل‌های قبلی نرم‌افزارهای تولیدی خود و همچنین تسهیل امکان مهاجرت  به نسل چهارم مساعدت‌های ویژه ای را نظر گرفته است که با توجه به شرایط و استقبال مشتریان از سوی مدیریت فروش و بازاریابی شرکت اعلام خواهد شد.


کاتالوگ سامانه های مدیریت منابع سازمانی رایان نظم
دانلود کاتالوگ محصول

درباره جواد فروتن راد

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.